Манчестър Сити продължава със страхотното си представяне под ръководството на Хосеп Гуардиола. "Гражданите" разбиха с 4:0 Борнемут на "Етихад" в мач от 5-ия кръг на Висшата лига, записвайки пети пореден успех в първенството и общо осми при испанския специалист.

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 15-ата минута. Точен бе Кевин де Бройне, който се разписа от пряк свободен удар. Десет минути по-късно Сити поведе с 2:0, след като Иеанашо завърши по най-добрия начин контраатака на своя тим.

В началото на второто полувреме Рахийм Стърлинг направи резултата класически, засичайки топката във вратата на Борнемут след пас на Иеанашо. Наказателната акция на Сити продължи с четвърти гол, дело на Илкай Гюндоган в 66-та минута. Това беше първи гол на немския национал в първия му мач във Висшата лига.

Четири минути преди края на редовните 90 минута Нолито си изпроси червен картон, след като удари без топка Адам Смит.

Сити е на първо място във временното класиране с актив от 15 точки. Борнемут е на 16-а позиция с 4 пункт.