ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Манчестър Сити победи Брайтън с 2:1 у дома в двубой от деветия кръг на Висшата лига и се върна към победите след две поредни загуби

"Гражданите" успяха да поведат в резултата още в седмата минута, когато Жереми Доку от аутлинията върна към Хулиан Алварес, а световният шампион с лекота прати топката в горния ляв ъгъл.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

В 19-ата минута преднината на Ман Сити бе удвоена от Ерлинг Холанд, който се измъкна от защитата на Брайтън и с изстрел от границатта на наказателното поле не остави шанс на Джейсън Стийл.

В началото на втората част "чайките" бяха близо до попадение, но изстрел на Паскал Грос мина на сантиметри покрай вратата.

В 68-ата минута центрирана топка стигна до Ерлинг Холанд, който веднага шутира, но Стийл със страхотен рефлекс не позволи на норвежеца да вкара второто си попадение в срещата.

Гостите успяха да намалят изоставането сив 73-ата минута, когато Ансу Фати стигна до топката в наказателното поле и я прати в долния ляв ъгъл на Щефан Ортега.

В добавеното време на срещата Мануел Аканджи получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола излезе временно на първото място с 21 точки. Брайтън е седми с 16.