Манчестър Сити се развихри във Висшата лига преди предстоящия във вторник първи полуфинал от Шампионската лига срещу Реал (Мадрид). В мач от 35 кръг „гражданите“ разбиха Сток Сити с 4:0. Така „грънчарите“ в трети пореден двубой допуснаха четири попадения във вратата си след 0:4 от Тотнъм и 1:4 срещу Ливърпул.

Фернандо даде аванс на Манчестър Сити в 35-ата минута, когато с глава засече центриране от корнер. Три минути преди почивката Серхио Агуеро удвои с точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Калечи Ихеаначо.

В 64-ата минута Ихеаначо направи класически аванса на домакините, след като от точката на дузпата засече подаване по земя на пробилия по дясното крило Пабло Сабалета. Четвърт час преди края 19-годишният нигерийски нападател на Манчестър Сити вкара втория си гол в мача. Той получи пас от Вилфред Бони, проби през центъра на защитата, заобиколи вратаря Шей Гивън и прати топката в празната врата.

С този успех „гражданите“ събраха актив от 64 точки и изместиха Арсенал от третото място. „Артилеристите“ имат точка по-малко и утре гостуват на Съндърланд. Сток Сити е девети с 47 точки, но без победа вече четвърти пореден мач.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!