Лидерът Манчестър Сити спечели убедително с 4:0 при визитата си на Суонзи в мач от междинния 17-и кръг на английската Висша лига и записа историческа 15-а поредна победа за първенство. Така "гражданите" подобриха рекорда от 14 поредни успеха на Арсенал от 2002 година. Сити е и първият отбор в елита на английския футбол без загуба след 17-ия кръг. Давид Силва (27) и Кевин де Бройне (34) материализираха превъзходството на „гражданите” през първата част. Бернардо Силва асистира за първия гол, а Давид Силва подаде след това на Де Бройне. След почивката отново Давид Силва (52) се разписа след пас на Рахим Стърлинг, а в края Серхио Агуеро (85) оформи крайния резултат след подаване на Яя Туре. С 16-ия си шампионатен успех Манчестър Сити събра 49 точки и остава убедителен лидер. „Лебедите” от Уелс са последни с 12 точки.

Евертън излъга като гост Нюкасъл с 1:0. Попадението за „карамелите” вкара Уейн Рууни (27), а „свраките” така и не намериха начин да отвърнат на удара. На два пъти гредите помагаха на гостите след удари на Ричи в 12-ата минута и Морено в 37-ата минута. В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Джонджо Шелви получи директен червен картон за влизане в краката на Гай. След първия си успех като гост този сезон тимът от Ливърпул е десети с 22 точки. Нюкасъл допусна четвърта поредна домакинска загуба и заема 16-а позиция с 15 точки.

Лестър пък разби Саутхемптън с 4:1 на неговия „Сейнт Мери” и записа четвърта поредна победа. Рияд Марез (11), асистиралият му Шинджи Оказаки (32) и уелсецът Анди Кинг (38) предрешиха мача още преди почивката. „Светците” върнаха един гол благодарение на Мая Йошида (61) след пас на Бертранд, но Шинджи Оказаки (69) с второто си попадение в срещата след подаване на Джейми Варди сложи точка на спора. След успеха си „лисиците” са осми с 26 точки. Саутхемптън е на 11-о място с 18 точки.