Саутхямптън и Манчестър Сити завършиха при 1:1 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Равенството е трето за "гражданите" от началото на сезона и прекъсна серията от 12 поредни победи в шампионата.

Кайл Уолкър-Питърс откри резултата за домакините от Саутхямптън в 7-ата минута, възползвайки се от пас на Нейтън Редмънд.

Четвърт час по-късно "светците" вкараха втори гол, дело на Армандо Броя, но попадението беше отменено след ВАР. Рахим Стърлинг  пропусна две добри възможности за Сити до края на полувремето, а в началото на втората част и Родри не успя да отбележи.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Саутхямптън отвърна с две положения на Армандо Броя и Ян Беднарек в рамките на минута около 55-ата, а Фил Фодън беше близо до гола за гостите минути след това.

"Гражданите" стигнаха до равенството в 65-ата минута, когато Аймерик Лапорт вкара с глава след центриране от фаул. Кевин де Бройне уцели гредата десет минути след това, а в 77-ата минута Сити имаше претеции за дузпа.

Манчестър Сити остава на върха с 57 точки, с 12 и два мача повече от преследвача Ливърпул. Саутхямптън пък е 12-и с 25.