Манчестър Юнайтед победи с 2:1 при гостуването си на Уест Бромич и записа втори пореден успех след загубата в градското дерби с лидера Манчестър Сити (1:2) преди седмица. В този 18-и кръг "червените дяволи" записаха пета победа при гостуванията си от началото на сезона в английската Висша лига.

Гостите имаха инициативата от първия съдийски сигнал, а домакините разчитаха на контраатаки.

В 27-ата минута Юнайтед поведе чрез Ромелу Лукаку, който се разписа с глава след центриране на Маркъс Рашфорд. Това бе 15-и гол за белгийския национал от началото на сезона. Малко след това Уест Бромич имаше възможност да изравни. Ниом проби по десния фланг и центрира, а Смолинг блокира удара на Рондон, след което Валенсия изчисти топката. В 35-ата минута “червените дяволи” удвоиха преднината си с гол на Джеси Лингард след асистенция на Хуан Мата.

„Дроздовете” направиха няколко пробива до края на първата част, а след почивката започнаха по-агресивно. Гарет Бари и Рондон нямаха късмет при шутовете си, а в 57-ата минута Рашфорд пропусна да сложи точка на спора.

Капитанът на “червените дяволи” Антонио Валенсия получи контузия и бе принудително заменен в 66-ата минута. След това домакините взеха инициативата, но удари на Рондон и Брънт не намериха целта. Все пак домакините стигнаха до попадение. В 77-ата минута след корнер Гарет Бари прати топката в мрежата за 1:2. До края на мача обаче домакините нямаха шанс да изтръгнат поне точка.

След 13-ата си победа за сезона Юнайтед е втори с 41 точки и на 11 след Манчестър Сити. Уест Бромич записа осма загуба и е предпоследен с 14 точки.