Манчестър Юнайтед спечели категорично с 4:2 при визитата си на Уотфорд в среща от междинния 14-и кръг на английската Висша лига и се доближи на пет точки от лидера и градски съперник Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

„Червените дяволи” взеха стабилен аванс след прекрасни попадения на Ашли Йънг (19, 25), при първото от които с асистенция се отличи Джеси Лингаард, а Антони Марсиал (32) направи разликата класическа след пас на Ромелу Лукаку. След това гостите направиха още няколко пропуска до края на първата част.

След почивката „стършелите” върнаха интригата чрез Трой Дийнии (77-дузпа) и Абдулайе Дукуре (84) след подаване на Карийо. Джеси Лингаард (86) обаче бързо охлади страстите на домакините и сложи точка на спора след асистенция на Андер Ерера.

Така Манчестър Юнайтед записа десета победа от началото на сезона и с 32 точки остава на втората позиция, доближавайки се на пет точки от лидера Манчестър Сити, който в сряда вечер приема Саутхемптън. Уотфорд е осми с 21 точки.