ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Юнайтед победи Нотингам Форест с 3:2 на „Олд Трафорд“ от третия кръг във Висшата лига, макар да изоставаше с 0:2 в четвъртата минута

Нотингам Форест шокира „Олд Трафорд“ още във 2-ата минута, след като поведе с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед след бърза контраатака. Морган Гибс-Уайт пусна извеждащ пас към Тайуо Ауони, който напредна, за да стигне до наказателното поле на домакините, където прати топката във вратата на Андре Онана.

Нотингам удвои своята преднина в 4-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, Вили Боли отклони инстинктивно топката с глава и я вкара във вратата на Андре Онана.

Манчестър Юнайтед намали своя пасив в 17-ата минута. Маркъс Рашфорд направи много добър пробив по левия фланг, навлезе в наказателното поле на Нотингам, след което достави много добър пас на Кристиан Ериксен, който само отклони топката и я прати във вратата на Мат Търнър.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Три минути по-късно Каземиро отправи коварен удар, но Търнър спаси.

В 26-ата минута пред Кристиан Ериксен се откри възможност, но в последния момент ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар на втора греда Каземиро бе оставен непокрит, но по някакъв начин изпусна и стреля в аут.

Манчестър Юнайтед изравни резултата в 52-ата минута, когато Маркъс Рашфорд центрира в наказателното поле на Нотингам, където Ериксен с глава отклони топката към Каземиро, който бе сам срещу Търнър и не пропуснаа да вкара за 2:2.

Мат Търнър направи страхотно спасяване в 54-ата минута, отразявайки опасния диагонален удар на Антони.

Нотингам остана с човек по-малко на терена, след като в 67-ата минута Джо Уоръл бе изгонен с директен червен картон.

Съдията Стюарт Атуел свири дузпа за Манчестър Юнайтед в 75-ата минута за нарушение на Данило в наказателното поле на Нотингам срещу Рашфорд.

Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Бруно Фернандеш, а Манчестър Юнайтед осъществи пълен обрат в мача – 3:2. Вили Боли можеше да изравни резултата в 84-ата минута, но след удара му с глава Андре Онана бе на мястото си и спаси.

След тази победа Манчестър Юнайтед събра актив от 6 точки, а Нотингам е четиринадесети с 3 точки. В следващия кръг Арсенал е домакин на Манчестър Юнайтед, а Нотингам гостува на Челси.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!