Завърналият се след седемгодишно отсъствие от Висшата лига Мидълзбро стигна само до 1:1 у дома срещу Стоук Сити в двубой от първия кръг в елита на Англия. Алваро Негредо дерютира с гол за домакините, а Джердан Шакири донесе точката на гостите.

Воденият от Айтор Каранка Мидълзбро излезе напред в резултата, след като в 11-ата минута Негредо засече с глава центриране на Гастон Рамирес.

В 67-ата минута дошлият от Байерн в Стоук Джерад Шакири изравни от пряк свободен удар, който сам заработи преди това. Швейцарецът прати топката в долния десен ъгъл за крайното 1:1.

Срещата между Саутхмяптън и Уотфорд завърши при същия резултат. Етиен Капуе откри за гостите в 9-ата минута, а в 58-ата Нейтън Редмънт изравни.

Резултати, статистика, класиране и голмайстори в английската Висшата лига - ТУК!