Уест Хям постигна сладка победа в дербито на Лондон срещу Тотнъм. "Чуковете" надвиха "шпорите" с 1:0 в среща от деветия кръг на Висшата лига. В герой за Уест Хям се превърна Михаил Антонио, който наказа Юго Лорис в 72-ата минута.

Мачът стартира с претенции за дузпа от страна на гостите, които не бяха уважени от съдията, дори след преглед с ВАР.  В края на първата част вратарят на Уест Хям Лукаш Фабиански блесна с отлична намеса и не позволи на Хари Кейн да отбележи с глава.

Моментът на "чуковете" дойде в 72-ата минута, когато Михаил Антонио се извиси над всички при подаване от ъглов удар, насочи топката в долния десен ъгъл и не остави шанс на Лорис - 1:0.

До края опитите на Тотнъм да стигне поне до равенството не бяха успешни. Така след две поредни победи „шпорите“ се върнаха към загубите.

За Уест Хям това е втори пореден успех във Висшата лига. "Чуковете" събраха 17 точки и се изкачиха на четвъртото място, докато Тотнъм е шести с 15 точки.