Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо отнесе наказание от една среща да не води отбора от скамейката заради поведението си по време на домакинския мач с Бърнли (0:0) миналата събота. Тогава португалецът бе изгонен на трибуните след спор с главния съдия Марк Клатънбърг на почивката на двубоя в тунела на "Олд Трафорд".

Специалния е приел повдигнатите му вчера обвинения от Футболната асоциация (ФА) на Англия и автоматично получава наказание за провинението си. Така той няма да води „червените дяволи” срещу Суонзи на "Либърти Стейдиъм" в неделя. Португалецът ще плати и глоба в размер на 8000 паунда.

За обвинение, повдигнато срещу Моуриньо миналия четвъртък, той е глобен с 50 000 паунда. Санкцията е заради коментарите на Специалния по адрес на съдията Антъни Тейлър преди дербито с Ливърпул.