Алваро Негредо вкара два гола за домакинската победа на Мидълзбро с 3:0 над Суонзи в мач от 17 кръг на Висшата лига. Поражението срина „лебедите“ на предпоследното място.

Противно на развитието на играта и предимството на гостите Негредо откри резултата в 18-ата минута след центриране на Адам Клейтън. Десет минути по-късно той удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Жорди Амат срещу Адам Форшоу.

Мартен де Роон оформи класическия успех на Мидълзбро в 58-ата минута след хубаво подаване на Гастон Рамирес. Така Боро записа четвъртата си победа за сезона във Висшата лига.

Успехът изкачи тима на Айтор Каранка на 14-о място с актив от 18 точки. Суонзи е на 19-а позиция с 12 точки, колкото има и последният Хъл Сити, но „лебедите“ са с по-добра голова разлика.