Нотингам Форест и Брентфорд завършиха при 1:1 в мач от седмия кръг на английската Висша лига.

Гол на домакините бе отменен заради засада в осмата минута.

Четвърт час по-късно Антъни Еланга се озова на добра позиция в наказателното поле, но изстрелът му мина встрани от десния страничен стълб. Във втората минута на добавеното време Виталий Янел отправи точен удар към левия ъгъл на вратата на Мат Търнър, но стражът на домакините се справи.

В 57-ата минута Муса Ниакате остави Нотингам с човек по-малко на терена, след като получи втория си жълт картон в мача. От последвалото статично положение Матиас Йенсен намери Кристиан Ньоргор, чийто изстрел в левия ъгъл на вратата се оказа неспасяем за Търнър. Голът бе проверен с ВАР и в крайна сметка бе зачетен (1:0).

Форест успя да изравни в 65-ата минута след попадение на Николас Домингес с глава (1:1).

В осмата минута на добавеното време Брентфорт можеше да стигне до победата, но удар на Майкъл Олакигбе бе изчистен от голлинията от Мурийо. Натискът на гостите продължи и в 102-ата минута Уили Боли се намеси по страхотен начин, за да блокира изстрел на Мопе.

Нотингам се намира на 11-ата позиция в таблицата с 8 точки, докато Брентфорд е на 13-ата със 7.