Четвъртодивизионният Нюпорт Каунти поднесе поредната изненада в турнира за Купата на Англия, след като надви у дома елитния Лестър с 2:1 и го изхвърли още в третия кръг на ФА Къп.

Домакините поведоха рано в резултата, след като още в 10-ата минута Роби Уилмот направи пробив по дясното крило и центрира, а Джеймили Мат надскочи всички и с глава вкара за 1:0.

„Лисиците“ наложиха натиск, но стигнаха до изравнителен гол едва в 82-ата минута, когато Рашид Гезал реализира за 1:1 с бомбен шут от границата на наказателното поле.

Три минути след попадението на гостите Нюпорт Каунти получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а Падрейг Амонд (85-дузпа) оформи крайния резултат, класирайки тима си за 1/16-финалите в надпреварата.

По-рано днес четвъртодивизионният Олдъм елиминира Фулъм след обрат за 2:1 в Лондон, а турнира напуснаха още елитните Борнемут, Кардиф и Хъдърсфийлд.