Нюкасъл и Лийдс завършиха 1:1 в първия мач от петия кръг на английската Висша лига и продължават без победа от началото на сезона.

Гостите поведоха в 14-ата минута, когато Рафиня отправи коварен удар, топката бе пропусната от негов съотборник и влетя във вратата на Дарлоу.

"Свраките" бяха близо до изравняване в 35-ата минута, но след удара на Мат Ричи топката срещна десния стълб на вратата. Все пак те изравниха в 44-ата минута, когато Алан Сен-Максимен направи индивидуален рейд в наказателното поле на Лийдс успя да вкара топката във вратата на Мелие за 1:1.

В добавеното време на първата част Лийдс пропусна да вкара втори гол. Първо Рафиня се забави с нанасянето на завършващия удар и опитът му да отбележи бе блокиран, а след това Жуниор Фирпо прати топката високо над напречната греда, вместо да намери опразнената врата.

Нюкасъл можеше да вкара победен гол в 84-ата минута, когато Алан Сен-Максимен нахлу в наказателното поле на Лийдс и отправи много силен удар, но Илан Мелие спаси.

Така и след този кръг двата тима остават без победа. „Свраките“ имат едва 2 точки, а Лийдс е с 3 в своя актив.

РЕЗУЛТАТИТЕ И КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА!