Нюкасъл победи Челси с 4:1 в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Резултатът бе открит в 13-ата след точен удар на Александър Исак за 1:0. Челси изравни след попадение от фаул на Рахим Стърлинг (1:1).

Нюкасъл уби интригата с два бързи гола след час игра. Джамал Ласелес се възползва от пас на Антъни Гордън за 2:1. Само минута по-късно Жоелингтон се откъсна сам срещу вратаря на "сините" и вкара за 3:1.

Рийс Джеймс получи втори жълт картон в 73-ата минута и остави лондончани с човек по-малко.

Десет минути по-късно Антъни Гордън се измъкна от отбраната на Челси и се разписа за крайното 4:1.

Нюкасъл е на шесто място в класирането, само на три точки от топ 4. Челси е на 10-а позиция с 16.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 4:1
1:0 Александър Исак 13', 1:1 Рахийм Стърлинг 23', 2:1 Джамал Ласелс 60', 3:1 Жоелинтон 61', 4:1 Антъни Гордън 83'