Нюкасъл удари като гост Уест Хям с 3:2 в голов трилър от 19-ия кръг на английската Висша лига.

Австрийският национал Марко Арнаутович (6) изведе „чуковете” напред в резултата, но „свраките” бързо изравниха чрез Анри Сайве (10). Това бяха и единствените попадения за първата част, а през втората предстояха още три.

След почивката сенегалецът Мохамед Диаме (53) направи пълния обрат след пас на Кристиан Атсу (61), който се разписа пък след асистенция на Хоселу. Андре Аю (69) върна надеждите на лондонския тим, но до края на мача вързпитаниците на Дейвид Мойс не намериха начин да изравнят и стигнат до точката.

След десетата си загуба за сезона Уест Хям е точно над опасната зона, заемайки 17-а позиция със 17 точки. Нюкасъл записа пети успех за кампанията и се изкачи на 15-о място с 18 точки.