Нюкасъл победи у дома Арсенал с 2:0 в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига и спря „артилеристите“ за влизане в топ 4.

Още в 8-ата минута вратарят на гостите Аарън Рамсдейл беше близо до това да си вкара автогол, а през първата част нито един от двата тима не успя да създаде кой знае колко сериозни голови положения. В 36-ата минута Сен-Максимен стреля силно, но Рамсдейл отрази с една ръка.

Десет минути след почивката след страхотен пробив на Жоелинтън по левия фланг той центрира, а Бен Уайт си вкара автогол. В 72-а минута Калъм Уилсън изпусна нов голям шанс след поредната грешка в защитата на "топчиите", която действаше неориентирано. Така след пропуски на Джейкъб Мърфи и отново Калъм Уилсън в 85-ата минута последният беше изведен срещу Рамсдейл. Стражът спаси, но Бруно Гимараеш направи добавка и оформи крайното 2:0.

След успеха „свраките“ са 12-и с 46 точки. „Артилеристите“ остават пети с 66 точки и са на две зад четвъртия Тотнъм кръг преди края.