Челси и Лестър направиха 1:1 на "Стамфорд Бридж" в среща от последния 38-и кръг на Висшата лига. Преди началото на мача домакините направиха шампионски шпалир на Клаудио Раниери и неговите футболисти. Феновете на лондончани също демонстрираха уважение към "лисиците", като ги посрещнаха с бурни аплодисменти.

През първото полувреме двата тима предложиха динамична игра и създадоха немалко голови ситуации. За домакините с пропуски се отличиха Сеск Фабрегас, Вилиан и Рахман Баба, докато за "лисиците"с гола се размина на няколко пъти Джейми Варди.

Лестър започна по-активно второто полувреме, но противно на логиката бе отборът, който допусна гол. В 65-ата минута Шлуп повали Матич в наказателното поле и реферът Крейг Поусън отсъди дузпа. Зад топката застана Сеск Фабрегас, който не сбърка.

В 82-ата минута шампионът на Англия стигна до изравнително попадение. Дринкуотър шутира от 30 метра и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Тибо Куртоа. Това бе и последното попадение в срещата.

Лестър завършва кампанията с актив от 81 точки на върха в класирането. Челси е десети с 50 пункта.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!