Манчестър Сити не успя да спечели домакинството си на Кристъл Палас. Мачът от 23-ия кръг на Висшата лига на стадион "Етихад" завърши 2:2. Така "гражданите" не успяха да подарят три точки на мениджъра си Хосеп Гуардиола, който днес има рожден ден (навършва 49 години).

Издънката на актуалния шампион на Англия дойде само дни след оргията, която Серхио Агуеро и съотборниците му си спретнаха след победата с 6:1 над Астън Вила в миналия кръг. Както БЛИЦ СПОРТ писа, звездите на Сити вилняха с 22 горещи моделки от Италия в хотел в Манчестър. А Гуардиола знаеше и им беше позволил да купонясват.

В срещата днес на "Етихад" домакините изоставаха с 0:1 след гол на Ченк Тосун в 39-ата. След това играчите на Сити съумяха да направят пълен обрат чрез Серхио Агуеро в рамките на пет минути. Аржентинецът първо вкара за 1:1 в 82-ата минута, а в 87-ата за 2:1. Автогол на Фернандиньо в 90-ата обаче донесе точката за Кристъл Палас - 2:2.

В срещата имаше и друга интересна ситуация. В 72-ата минута Хайро Рийдевалд игра с ръка в наказателното поле, а съдията Греъм Скот отсъди дузпа. След разглеждането на ВАР, тя беше отменена, тъй като холандецът е играл с ръка след центриране на Жоао Кансело, но преди това имаше рикошет в бедрото му.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След издънката Манчестър Сити може да изостане още повече от Ливърпул, който е убедителен лидер в класирането с 61 точки преди дербито с Манчестър Юнайтед (в неделя от 18:30 часа на "Анфилд"). "Гражданите" имат 48, а трети с 45 и мач по-малко е Лестър. Кристъл Палас е девети с 30 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:2
0:1 Ченк Тосун (39), 1:1 Серхио Агуеро (82), 2:1 Серхио Агуеро (87), 2:2 Фернандиньо (90-автогол)