Лидерът в петото ниво на английския футбол Линкълн Сити срази водача на Чемпиъншип Брайтън с 3:1 и се класира за 1/8-финалите на ФА Къп. Ричард Тоуел (24) изведе гостите напред в резултата след пас на Глен Мъри, но това бе единственото хубаво нещо за „чайките” в мача. Последва пълен обрат, а попаденията за домакините реализираха Алан Пауър (57-дузпа) и Тео Робинсън (85). Между тях автогол в 62-ата минута си отбеляза Фикайо Томори.

Основният конкурент на Брайтън за първото място в Чемпиъншиш Нюкасъл също се издъни и отпадна след категорична загуба с 0:3 при визитата си на третодивизионния Оксфорд. Кейн Хемингс (46), Къртис Нелсън (79) и Тони Мартинес (87) се разписаха във вратата на „свраките”, класирайки своя тим за 1/8-финалите на турнира. В 67-ата минута Митрович от гостите пропусна дузпа.