Саутхемптън се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като се наложи с 2:0 над Уигън. Срещата бе дебютна за Марк Хюз начело на "светците".

Тимът от Висшата лига излезе напред в резултата в 62-ата минута когато Душан Тадич центрира от ъглов удар и Пиер-Емил Хойберг изпрати топката във вратата на Уигън с удар с крак от около 6-7 метра.

Седрик Соарес пък реши всичко в мача в първата минута на добавеното време, когато преодоля защитник на домакините, откъсна се сам срещу вратаря Крисчън Уолтън и вкара за 2:0, оформяйки крайния резултат.

За полуфиналите на ФА Къп се класираха още Манчестър Юнайтед и Тотнъм. Последният тим, който ще допълни четворката, ще е някой измежду Лестър и Челси. Двата тима се изправят един срещу друг по-късно днес.