Уест Хям записа втора поредна победа във Висшата лига и същевременно нанесе първа загуба на Лестър. "Чуковете" удариха "лисиците" с 3:0 като гост, а попаденията вкараха Михаел Антонио, Пабло Форналс и Джарът Боуен.

Лондончани бяха водени отново от Алан Ървайн, който замества мениджъра Дейвид Мойс, който е с коронавирус.

Уест Хям бе пълен господар на терена през първото полувреме и логично стигна до два гола. В 14-ата минута Михаел Антонио се възползва от превъзходно подаване на Антонио Кресуел и оставен сам реализира.

Малко след като измина 1/3 от двубоя гостите отново ликуваха. След наглед безцелно изчистване след тъч на Аарън Кресуел, отбраната на "лисиците" проспа движението на Пабло Форналс, който се откъсна сам срещу Каспър Шмайхел и отбеляза за 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

През второто полувреме Уест Хям продължи да действа по-добре, а Деклан Райс направи сериозен пропуск. Все пак трето попадение на сметката на "чуковете" падна в 83-ата минута, когато след поредната скоростна контраатака Пабло Форналс успя да изведе Джарът Боуен, който не прости на Шмайхел - 3:0 за лондончани.

В добавеното време на срещата Харви Барнс вкара почетен гол за Лестър, но след намесата на ВАР той бе отменен.

Уест Хям събра 6 точки и е на осмата позиция. Лестър, който преди началото на кръга бе лидер, остава с 9 точки на второ място.