Жозе Моуриньо дебютира с победа начело на Манчестър Юнайтед във Висшата лига. В мач от първия кръг на сезона „червените дяволи“ спечелиха с 3:1 гостуването си на Борнемут.

Хуан Мата откри резултата в 40-ата минута след грешка на Саймън Франсис. Уейн Рууни удвои с глава в 59-ата, а четвърт час по-късно Златан Ибрахимович ознаменува с гол дебюта си във Висшата лига след удар от 25 метра.

Адам Смит върна едно попадение за „черешките“ в 69-ата минута. В края на мача домакините бяха близо до още едно попадение, но Давид де Хеа отказа играчите на Борнемут с решителни намеси.

Манчестър Юнайтед беше в мача без най-скъпия играч в света Пол Погба, който изтърпя наказание заради натрупани картони в Купата на Италия през миналия сезон. Новото попълнение Хенрик Мхитарян започна резерва, но в 75-ата минута се появи на терена на чястото на Хуан Мата.