Състезавалият се някога в елита Болтън разби Плимут с 4:0 на "Уембли" и спечели турнира за Купата на английската лига, в който участват отборите, които играят в дивизиите под Чемпиъншип.

Още до 10-ата минута Болтън поведе с 2:0 след голове на Кайл Демпси (4) и Дион Чарлс (10).

През второто полувреме на срещата паднаха още два гола. Първо точен бе Елиас Качуга (49) и Гетин Джонс (62)  след подаване на Морли.

В момента Болтън се състезава в третото ниво на английския футбол - Лига 1, където заема 5-то място и вероятно ще играе плейоф за Чемпиъншип. Плимут пък е втори в същата дивизия и е по-близо до директна промоция.

Последният случай, в който Болтън спечели турнира, бе през сезон 1988/89. Трофеят на футболната лига в Англия, който в момента носи спонсорското има "Папа Джон Трофи", е третата най-престижна междудивизионна надпревара в английския футбол след Купата на Англия и Купата на Лигата. Надпреварата е отворена за всички отбори от Лига 1 и Лига 2, както и за най-добрите тимове от първенството до 21 години.