Последният в английската Висша лига Шефилд Юнайтед се добра до точка за 2:2 при домакинството си на шестия Уест Хям.

Гостите поведоха в с 1:0 в 28-ата минута на двубоя от 21-ия кръг на първенството. Максуел Корне овладя топката и я прати в левия ъгъл за 1:0.

Шефилд Юнайтед успя да изравни минута преди края с попадение на Бен Бреретон Диас, който се разписа с изстрел в средата на вратата (1:1).

Десет минути преди края Уест Хям поведе за втори път в мача с гол от дузпа. Джеймс Уорд-Праус застана зад топката и не сбърка от бялата точка (2:1).

Резултатът се запази до 90-ата минута, но в продължението на двубоя Шефилд Юнайтед получи дузпа, с която Оливър Макбърни изравни резултата (2:2).

Малко преди това реферът Майкъл Салисбъри изгони по един играч на двата отбора - Райън Брюстър (Шефилд Юнайтед) и Владимир Цоуфал (Уест Хям).

От 18:30 е другата среща от кръга за днес между Борнемут и Ливърпул.