Последният Шефилд Юнайтед записа първа победа във Висшата лига от началото на сезона, след като надви у дома Нюкасъл с 1:0 в мач от 18-ия кръг. Гостите играха цяло второ полувреме в намален състав, след като в 45-ата минута Райън Фрейзър бе изгонен с втори жълт и червен картон.

"Остриетата" доминираха през цялата среща и спечелиха с гол на Били Шарп (73-дузпа). "Свраките" оспорваха дузпата, отсъдена за игра с ръка на Фернандес, но съдията Анди Мадли бе категоричен след преглеждане на ситуацията с ВАР.

В 84-тата минута удар на Брюстър от домакините рикошира в крака на бранител, след което срещна гредата. В добавеното време пък Богъл за малко не си отбеляза автогол за изравняване на резултата.

Шефилд Юнайтед в крайна сметка спечели и вече има пет точки на дъното. Това е втори пореден успех за "остриетата", които преди няколко дни победиха и Бристол Роувърс с 3:2 като гости в двубой от третия кръг на ФА Къп. Нюкасъл е 15-и с 19 точки.