ВИЖTE СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Юнайтед отстрани третодивизионния Уигън след победа с 2:0 като гост в среща от третия кръг на ФА Къп и в следващия ще се изправи срещу Нюпорт Каунти или Ийстлей.

Осемнадесетият в Лига 1, където преди години игра Светослав Тодоров, започна силно срещу осмия във Висшата лига и пропусна да открие още в третата минута след удар на Тило Осгард.

Юнайтед отвърна четвърт час след началото с пропуск на Маркъс Рашфорд, при който вратарят на Уигън Сам Тикъл показа страхотна реакция.

"Червените дяволи" поведоха в 22-ата минута след комбинация между Рашфорд и Диого Далот, която бранителят завърши с прецизен удар в долния десен ъгъл (1:0).

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Две минути след това Рашфорд можеше да удвои аванса на манчестърци, но Сам Тикъл отново се справи.

Пет минути по-късно вратарят на домакините отрази и шут на Расмус Хойлунд.

До края на полувремето датчанинът и Маркъс Рашфорд пропиляха няколко дори възможности за гол пред вратата на съперника. Минути преди края на първата част Алехандро Гарначо удари гредата на вратата на Уигън.

През втората част Манчестър Юнайтед продължи да доминира, но тимът на Ерик тен Хаг видимо намали темпото.

Коби Мейну отправи опасен удар след час игра, а десет минути по-късно Юнайтед получи дузпа за фаул на Лиъм Шоу. Бруно Фернандеш застана зад топката и вкара за 2:0.

До края Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд опитаха опасни удари, но без резултат.