Челси победи трудно с 2:1 като гост намиращия се сред последните отбори в таблицата на английската Висша лига Кристъл Палас в среща от 9-ия кръг на първенството.

Домакините поведоха в седмата минута с попадение на Одсон Едуард (1:0), възползвал се от добро центриране на Джордан Аю.

Няколко минути по-късно вратарят на Челси Кепа Арисабалага спаси тима си от втори гол при удар на Еберичи Езе. Гостите постепенно взеха инициативата, а Рахим Стърлинг удари гредата в 24-ата минута.

Десет минути по-късно Тиаго Силва можеше да получи червен картон, но се размина само с жълт след грубо влизане.

Челси стигна до равенство в 38-ата минута с първия гол за тима на новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг (1:1).

До края на първата част "сините" пропуснаха да поведат , но ударът на Маунт премина покрай гредата.

Втората част премина без особено опасни ситуации пред двете врати, за да се стигне до 90-ата минута, в която резервата Конър Галахър се разписа за 2:1 с бомбен удар от границата на наказателното поле.

С успеха Челси се доближи на точка зад четвъртия Брайтън с актив от 13, докато Кристъл Палас остана 16-и с едва 6 точки.