ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на efbet Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Ливърпул победи Челси с 1:0 след продължения (0:0 в редовното време) в тазгодишния финал на турнира за Купата на Лигата ("Карабао Къп").

Мърсисайдци стартираха с много промени в състава, но след четвърт час игра Луис Диас отправи първия по-опасен удар в срещата. Пет минути по-късно Челси отвърна с шут на Коул Палмър, последван от чудесно спасяване на Кевин Келъхър.

Гол на Рахим Стърлинг бе отменен заради засада в 33-ата минута. Пет минути преди края Коди Гакпо удари дясната греда на вратата на Челси.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Върджил ван Дайк се разписа за "червените" в 60-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада след преглед с ВАР.

Четвърт час преди края Конър Галахър се озова сам в  наказателното поле на Ливърпул, премина вратаря, но ударът му срещна лявата греда.

Конър Галахър  можеше да реши всичко в 86-ата минута, но вратарят на Ливърпул се справи. Секунди по-късно отново Галахър стреля над вратата от добра позиция.

В продължението на срещата "сините" от Лондон направиха двоен пропуск в рамките на секунди след удари на Коул Палмър и Кристофър Нкунку.

Първата по-опасна ситуация в продълженията бе пред вратата на Челси, но ударът на Джейдън Данс  с глава бе избит от Петрович.

Харви Елиът пропиля чудесна възможност за Челси в 116-ата минута, за да се стигне до 118-ата, в която Върджил ван Дайк донесе победата на мърсисайдци.

Нидерландецът се възползва от корнер на Константинос Цимикас и с глава заби топката във вратата за 1:0.

Челси и Ливърпул бяха на финал и през 2022 година, когато мърсисайдци победиха с дузпи, отново след 0:0 в редовното време. Ливърпул е лидер по спечелени трофеи в турнира вече с 10 купи, докато Челси има 5.

Стартови състави:

ЧЕЛСИ: 28. Джордже Петрович, 21. Бен Чилуел, 26. Леви Коулил, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 7. Рахим Стърлинг, 23. Конър Галахър, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън
Мениджър: Маурисио Почетино

ЛИВЪРПУЛ: 62. Куивин Келехър, 3. Ендо, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 84. Конър Брадли, 26. Андрю Робъртсън, 10. Алексис Мак Алистър, 19. Харви Елиът, 38. Раян Гравенберх, 18. Коди Гакпо, 7. Луис Диас
Мениджър: Юрген Клоп