Воденият от капитана Уейн Руун Дарби Каунти преодоля третия кръг на ФА Къп, отстранявайки тима от Висшата лига Кристъл Палас с победа 1:0 като гост.

Единственият гол в срещата падна в 32-ата минута, а негов автор се оказа Крис Мартин.

В 63-ата минута "орлите" останаха с човек по-малко и в крайна сметка така и не успяха да отговорят на устремения втородивизионен тим.

В друг от двубоите Тотнъм стигна до преиграване с втородивизионния Мидълзбро, завършвайки при 1:1.

"Шпорите" изостанаха в резултата в 50-ата минута след гол на Флетчър, но 11 минути по-късно Лукас Моура изравни.

В крайна сметка до пълен обрат не се стигна и така на тима на Моуриньо ще му се наложи да изиграе ответен двубой на "Уайт Харт Лейн".

Ето и всички резултати от ФА Къп в днешния ден до момента:
Бристол Роувърс - Ковънтри 2:2
1:0 Кларк-Харис (6'-дузпа), 1:1 Уолш (31'), 2:1 Крейг (32'), 2:2 Крейг (53'-дузпа)

Бъртън - Нортхямптън 2:4
0:1 Адамс (10'), 0:2 Уотсън (23'), 0:3 Гууд (45'+1), 1:3 Едуардс (45'+2), 1:4 (70'), 2:4 Фрейзър (90'+1)

КПР - Суонзи 5:1
1:0 Хъгил (21'), 2:0 Осави-Самюъл (29'), 3:0 Хъгил (45'), 3:1 Байърс (60'), 4:1 Уолъс (76'), 5:1 Скоуен (90'+1)

Крю Алекзандра - Барнзли 1:3
0:1 Браун (3'), 1:1 Грийн (48'), 1:2 Чаплин (75'), 1:3 Томас (90'+4)

Чарлтън - УБА 0:1
0:1 Зохоре (32')

Челси - Нотингам Форест 2:0
1:0 Хъдсън-Одой (6'), 2:0 Баркли (33')

Шефилд Юнайтед - Файлде 2:1
1:0 Робинсън (8'), 2:0 Кларк (60'), 2:1 Уилямс (78')