Уейн Рууни направи повторен дебют за Евертън, вкарвайки красив гол при завръщането си за успеха срещу кенийския тим Гор Майя с 2:1 в контрола, която е игра в Танзания. Това бе първа предсезонна проверка за "карамелите".

Завърналият се в тима от Ливърпул бивш нападател на Манчестър Юнайтед се разписа в 35-ата минута с далечен шут. Най-успешният кенийски тим с 15 титли на страната си изравни две минути по-късно с гол на Туйсейнге с глава.

Холандският национал Дейви Клаасен също дебютира като титуляр за "карамелите", а след почивката като резерва се появи и друго ново попълнение в състава на Роналд Куман - Майкъл Кийн. Победният гол за англичаните пък падна осем минути преди края и негов автор стана Кийрън Доуел. 19-годишният футболист тресна и греда малко преди това.