Саутхемптън надви трудно Уест Хям с 3:2 в истински голов спектакъл за неутралните фенове на „Сейнт Мери” в среща от втория кръг на английската Висша лига.

Италианският нападател Маноло Габиадини (11) след пас на Нейтън Редмънд и сърбинът Душан Тадич (38-дузпа) дадоха комфортна преднина на „светците” още преди почивката. Пет минути преди втория гол директен червен картон от гостите получи австрийският национал Марко Арнаутович.

В самия край на първата част Хавиер Ернандес – Чичарито (45, 74) изравни и пак той след почивката изравни за играещите с човек по-малко „чукове”. Това бяха първи попадения за мексиканеца с екипа на лондонския тим в английския елит. В последните секунди Чарли Остин (90+3-дузпа) донесе трите точки за "светците".

След успеха си Саутхемптън е пети с 4 точки до момента, а Уест Хям е  на дъното без спечелени точки и с най-лоша голова разлика.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!