Ливърпул продължи с прекрасното си представяне, след като победи Борнемут като домакин с класическото 3:0 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

"Червените" започнаха мача чудесно и поведоха след само 7 минути игра, а голмайстор бе Садио Мане - 1:0. Срещата продължи да се движи в темпото на мърсисайдци, но те не стигнаха до нов гол през първата част.

В 69-ата минута на срещата Мохамед Салах продължи с чудесното си представяне през този сезон, като отбеляза своя 30-и гол във Висшата лига, удвоявайки аванса на домакините. В последната 90-а минута на срещата и последният от атомното трио - Роберто Фирмино отбеляза. Той се възползва от страхотно подаване на Алекс Окслейд-Чембърлейн, за да оформи крайния резултат.

След този успех Ливърпул се изкачва до 3-ото място във временното класиране с актив от 70 точки, а Борнемут е 11-и с 38.