Саутхемптън записа лесна победа с 3:1 над Нюкасъл в мач от 33 кръг на Висшата лига, а поражението доближи „свраките“ до изпадането.

Гостите не започнаха добре мача и още в четвъртата минута получиха гол, реализиран от Шейн Лонг. Седем минути преди почивката Грациано Пеле удвои аванса на домакините.

В 55-ата минута Виктор Ваниама направи класически аванса на „светците“, след като беше точен при добавката на удар на Пеле. Андрос Таунзенд върна едно попадение за Нюкасъл десет минути по-късно.

Загубата остави „свраките“ на предпоследното място на шест точки от 17-ия в класирането Норич. „Канарчетата“ обаче имат мач повече. Саутхемптън е седми с 30 точки, на две зад Уест Хям и на три зад Манчестър Юнайтед.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!