Саутхемптън спечели с 2:1 при визитата си на Сток Сити в среща от 30-ия кръг на английската Висша лига и го задмина във временното класиране.

С два гола на Грациано Пеле (11, 30) след асистенции на Стивън Дейвис и Душан Тадич „светците” си осигуриха добра преднина още през първото полувреме, а тя се оказа достатъчна и за крайния успех.

След почивката Марко Арнаутович (52) намали след пас на Ибрахим Афелай, но до края на мача „грънчарите” не успяха да стигнат до изравнително попадение. В последните секунди на срещата Садио Мане от гостите бе изгонен с директен червен картон.

С успеха си Саутхемптън събра 44 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране преди другите срещи от кръга. Сток Сити вече е девети с 43 точки.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!