Саутхемптън и Тотнъм завършиха 1:1 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига.

„Светците” поведоха на своя „Сейнт Мерис” в 15-ата минута, когато колумбийският защитник на гостите Девинсон Санчес си вкара автогол при центриране на Бертранд. Радостта на домакините бе твърде кратка, тъй като голмайсторът на „шпорите” Хари Кейн (18) бързо изравни след центриране от корнер на Бен Дейвис. Това бе гол №99 за нападателя във Висшата лига и 29-и за него от началото на сезона. До края на полувремето Сисоко от гостите и Стивън от домакините пропуснаха изгодни възможности.

След почивката тимът от Лондон нямаше кой знае какво превъзодство и стигна до възможност за гол едва в последната минута, когато Хари Кейн от близка дистанция не намери целта. "Светците" пък с нищо не застрашиха вратата на Мишел Ворм, заменил за тази среща титуляря Юго Лорис, който е болен.

След равенството Саутхемптън остава в опасната зона с 22 точки, а Тотнъм е пети с 45 точки и на 2 зад четвъртия Ливърпул, който е и мач по-малко в актива си.