Саутхемптън спря серията си от пет поредни мача без победа във Висшата лига и в мач от 37 кръг се наложи с 2:1 като гост на изпадналия Мидълзбро.

Джей Родригес даде аванс на „светците“ от 1:0 три минути преди почивката, когато засече ниско центриране на Шейн Лонг. Десет минути по-късно Родригес асистира за попадението на Нейтън Редмънд.

В 64-ата минута Лонг не успя да доведе резултата до 3:0 в полза на гостите, след като пропусна дузпа. Мидълзбро вкара за 1:2 в 72-ата минута, когато Патрик Бамфорд с глава засече центриране на Виктор Фишер. След това Фрейзър Форстър спаси удар на Калъм Чеймбърс, като това беше най-добрата възможност на домакините за изравнителен гол.

С тази победа Саутхемптън събра 45 точки и заема девето място в класирането, докато Мидълзбро е на предпоследната 19-а позиция с 28 точки.