Втородивизионният Нотингам хвърли голямата бомба и отстрани Арсенал след победа с 1:0 в среща от 1/32-финалите на ФА къп.

Първото полувреме не предложи нищо, което да доведе до откриване на резултата. Първата добра ситуация в мача за това дохде в 54-ата минута, когато Филип Цинкернагел стигна до топката след центриране, но вратарят на Арсенал се справи.

Няколко минути по-късно "артилеристите" отвърнаха с удар на Едуард Нкетия, преминал покрай вратата.

След изтичането на час игра стана интересно пред вратата на Арсенал и Нотингам на два пъти беше близо до гола. Попадение за домакините все пак падна и то бе дело на Люис Грабън, който засече центриране отдясно за 1:0.

В следващата фаза Нотингам ще срещне Лестър. Двубоите ще се изиграят в периода 4-7 февруари 2022 година.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)