Мидълзбро получи сериозен удар по амбициите си за оцеляване във Висшата лига, след като в мач от 34 кръг отстъпи с 0:4 като гост на Борнемут.

Боро игра с човек по-малко повече от час, след като Гастон Рамирес беше отстранен в 20-ата минута за два жълти картона. В този момент гостите вече изоставаха с 0:2, след като Джошуа Кинг откри резултата във втората минута, а Беник Афобе удвои в 16-ата след асистенция на Чарли Дениълс.

Марк Пюг направи аванса на „черешките“ класически десет минути след почивката, а пет минути по-късно Дениел също се разписа.

Така Борнемут вече е 12-и с 38 точки и има аванс от седем пред зоната на изпадащите, докато Мидълзбро е на предпоследното място и се намира на девет точки под чертата.