Астън Вила победи с 3:1 Манчестър Юнайтед при дебюта на новия си наставник Унай Емери. Мачът беше от 15-ия кръг на английската Висша лига. Така "червените дяволи" сложиха край на серията си от девет мача без загуба във всички турнири.

Бирмингамци шокираха съперника с два бързи гола в седмата минута, дело на Лиън Бейли , и в в 11-ата, отбелязан от Лука Дин.

След половин час игра Кристиано Роналдо, започнал като титуляр, пропусна да намали резултата за Юнайтед, но това се случи в самия край на първата част с автогол на Джейкъб Рамзи.

Само няколко минути след почивката Рамзи се разписа и във вратата на гостите за крайното 3:1.

След час игра Кристиано Роналдо извърши груб фаул, а реферът гледа ситуацията с ВАР, след което му показа само жълт картон.

До края на срещата липсваха чистите голови положения, а резултатът се запази. Манчестър Юнайтед остава на пета позиция с 23 точки, докато Астън Вила се изкачи до 13-ото място в таблицата.