Първият в английската Висша лига Манчестър Сити завърши при 2:2 с втория Ливърпул в дербито 32-ия кръг на първенството и запази преднината си от една точка. Идната събота двата тима отново излизан един срещу друг, но в полуфинал от ФА къп.

"Гражданите" поведоха още в петата минута с гол на Кевин де Бройне от границата на наказателното поле (1:0). Минута преди това Рахим Стърлинг можеше да се разпише, но Алисон реагира блестящо.

Ливърпул изравни в 13-ата минута с попадение на Диого Жота, останал непокрит в наказателното поле след върната топката и без проблеми я насочи в мрежата за 1:1.

След точно 30 минути игра Кевин де Бройне пропусна да се разпише за Сити, връхлитайки върху топката след хубав пас на Кансело.

Домакините от Манчестър Сити отново поведоха в 37-ата минута с попадение на Габриел Жесус, измъкнал се от отбраната на Ливърпул (2:1).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Ливърпул успя отново да върне интригата и изравни в 46-ата минута с гол на Садио Мане, останал сам срещу Едерсон след пас на Мохамед Салах (2:2).

Манчестър Сити можеше да поведе за трети път в 60-ата минута, в която Жесус се разходи в наказателното поле с топката, преодоля Алисон, но Ван Дайс се оказа последна преграда пред гола.

Три минути след това бившият футболист на Ливърпул Рахим Стърлинг вкара гол за Манчестър Сити, който обаче беше отменен заради засада.

След 70-ата минута двата тима си размениха по една опасна атака, като първо Мохамед Салах беше близо до гола, а минута по-късно и Габриел Жезус пропусна.

Минута преди края Рияд Марез удари гредата след статично положение. Алжирецът пропусна още едно чисто положение в продължението на срещата, но прехвърли вратата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 2:2
1:0 Кевин де Бройне (5'), 1:1 Диого Жота (13'), 2:1 Габриел Жесус (37'), 2:2 Садио Мане (46')

Манчестър СитиМАН СИТИ: 31. Едерсон, 27. Ж. Кансело, 14. А. Лапорт, 5. Стоунс, 2. К. Уолкър, 17. К. де Бройне , 16. Родри, 20. Б. Силва , 47. Ф. Фодън, 7. Р. Стърлинг (75  26. Р. Марез), 9, Г. Жесуз  (83 10. Дж. Грийлиш)
Резерви: 6. Н. Аке, 8. Гюндоган, 11. Зинченко, 90. Лавия, 87. Макатий, , 13. З. Стефан, 25. Фернандиньо

ЛивърпулЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 26. Робърсън , 4. В. ван Дайк , 32. Матип, 66. Арнолд, 6. Тиаго , 3. Фабиньо, 14. Хендерсън (78  8. Н. Кейта), 10. С. Мане  (84 9. Фирмино) , 11. М. Салах, 20. Д. Жота  (70  23. Л. Диас)
Резерви: 12. Дж. Гомес, 17. К. Джоунс, 62. Келахър, 5. И. Конате, 7. Дж. Милнър, , 21. Цимикас

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия