Манчестър Сити се наложи с убедителното 4:0 при гостуването си на Брайтън от 29-ия кръг и продължава лудата гонитбата с Арсенал за шампионската титла.
"Гражданите" се изкачиха на второто място във временното класиране със 76 точки, като изостават само с точка от лидера Арсенал. Сити обаче е с мач по-малко от „артилеристите“. Ливърпул е трети към момента със 74 точки.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Тимът на Хосеп Гуардиола нямаше проблеми срещу Брайтън, въпреки че игра без контузения голмайстор Ерлинг Холанд. Футболистите на Сити рано отказаха бившия отбор на Радостин Кишишев - още първото полувреме, когато поведоха с 3:0.

Кевин Де Бройне откри резултата със страхотен гол с глава след центриране на Кайл Уолкър в 17-ата минута.

Последваха две попадения на Фил Фодън. Първото падна след удар от пряк свободен удар и рикошет - в 26-ата минута, а второто след грешка в защитата на домакините - в 34-ата.

Хулиан Алварес оформи крайното 4:0 за Манчестър Сити в 62-ата минута.

БРАЙТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4
0:1 Кевин Де Бройне (17), 0:2 Фил Фодън (26), 0:3 Фил Фодън (34), 0:4 Хулиан Алварес (62)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!