Манчестър Сити победи с минималното 1:0 при гостуването на Шефилд Уензди в двубой от осминафиналите на ФА Къп.

Tимът на Гуардиола имаше тотално превъзходство, но липсваха головите положения през първата част, а през втората вратарят на втородивизионния тим Джо Уайлдсмит направи чудеса от храброст. Все пак той се пропукса в 53-ата минута, когато Агуеро стреля, а топката мина под плонжа му.

С пропуски за "гражданите" се отличи Рияд Марез на няколко пъти, а Давид Силва и Серхио Агуеро бяха развенчани от вратаря на Уензди.

В същото време Лестър се измъчи с Бирмингам и достигна до следващата фаза благодарение на гол в последните минути. "Лисиците" надделяха с 1:0, като над 80 минути се отличиха с дузина пропуски.

Все пак домакините изковаха успеха в 83-ата минута с гол на Рикардо Перейра, който бе оставен абсолютно непокрит и отправи перфектен нисък удар с глава.