Манчестър Сити спечели категорично с 3:0 при визитата си на Бърнли и без проблеми се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата. „Гражданите“ доминираха през целия мач и стигнаха до класически успех. Рахийм Стърлинг (35, 49) се разписа по веднъж в двете полувремена. Асистенциите бяха на Бенжамен Менди и Феран Торес (65), който пък оформи крайния резултат след подаване на Стърлинг.

Манчестър Юнайтед също записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Брайтън, за да прескочи третия кръг на надпреварата. Скот Мактоминей (44) даде аванс на „червените дяволи“ малко преди почивката след пас на Хуан Мата (73), който сам удвои аванса си след подаване на новото попълнение Ван де Беек. Пол Погба (80) пък довърши „чайките“ и фиксира крайния резултат.

Евертън пък срази гостуващия Уест Хям с 4:1 и също достигна 1/4-финалите. Доминик Калвърт-Люин (11) даде преднина на „карамелите“ след подаване на Мойс Кийн и това бе единственият гол за първата част. Ведната след почивката Роберт Снодграс (46) изравни за „чуковете“ след асистенция на Фелипе Андерсон. Ричарлисон (56) отново изведе домакините напред в резултата след пас на Родригес, а Доминик Калвърт-Люин (78, 84) оформи своя хеттрик и крайното 4:1 след нови две попадения.

По-рано днес Нюкасъл надви като гост третодивизионния Нюпорт Каунти с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха 1:1 след голове на Абрахамс (5) за домакините и Джонджо Шелви (87) за "свраките".

Така грандовете от Манчестър, Нюкасъл и Евертън се присъединиха към Тотнъм, който снощи елиминира Челси драматично след дузпи в лондонското дерби и първи се класира за следващата фаза на надпреварата.