Сток Сити загуби категорично у дома от Манчестър Сити с 1:4 в среща от втория кръг на английската Висша лига. Серхио Агуеро (27-дузпа, 36) и Нолито (86, 90+5)) вкараха головете за втория пореден успех на „гражданите” в елита под ръководството на Хосеп Гуардиола. Боян Къркич (49-дузпа) върна надеждите на „грънчарите”, които обаче така и не съумяха да стигнат до точката.

Вратарят Джо Харт отново остана на пейката на гостите за сметка на Вили Кабайеро, а Хесус Навас бе предпочетен пред Нолито.

„Гражданите” наложиха превес още от самото начало, а домакините разчитаха на контраатаки. В 26-ата минута при изпълнение на корнер Райън Шоукрос задържа с две ръце Отаменди в наказателното поле на домакините и съдията Майк Дийн отсъди дузпа, която Серхио Агуеро, който пропусна две дузпи срещу Стяуа (5:0) през седмицата в плейофа на Шампионската лига, реализира за 0:1. Малко след това аржентинецът можеше да вкара втори гол, но вратарят Шей Гивън изби в ъглов удар.

В 36-ата минута Кун Агуеро удвои, след като засече с глава центриране на Кевин де Бройне от свободен удар. Това бе шесто попадение за арентинеца този сезон във всички турнири и общо 20-и в последните му 20 срещи само във Висшата лига.

До края на полувремето „грънчарите” можеха да намалят, но Кабайеро спаси удари на Бардсли и Маме Диуф. Коларов пък събори Джо Алън и домакините имаха претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена.

Малко след почивката в 48-ата минута Сток Сити все пак получи правото да изпълни дузпа, след като Стърлинг, наруши правилата срещу Шоукрос. Боян Къркич изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар за 1:2. Сити продължи да доминира до края на мача, а домакините нямаха кой знае колко възможности да изравнят. В 86-ата минута при бърза атака на гостите Нолито се разписа за 1:3. В поселдните секунди Нолито (90+5) оформи и крайното 1:4 в мача на празна врата.

След победата си „гражданите” имат пълен актив от 6 точки, а „грънчарите” остават с една в актива си.