Манчестър Сити победи Кардиф с 2:0 в среща от 32-ия междинен кръг на Висшата лига и се върна на върха в класирането. Точни за "гражданите" бяха Кевин де Бройне в шестата минута и Лирой Сане в 44-ата.

Сити събра 80 точки и излезе с една пред Ливърпул (79). Кардиф остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място с 28 точки.

В друг мач от междинния кръг в Англия Челси се наложи с класическото 3:0 в домакинството си на Брайтън. Точни на "Стамфорд Бридж" бяха Оливие Жиру в 38-ата минута, а след почивката - Еден Азар и Рубен Лофтъс-Чийк.

"Сините" от Лондон се изкачиха на петото място, изпреварвайки Манчестър Юнайтед. Битката за третата и четвъртата позиции, даващи право на участие в Шампионска лига, става все по-ожесточена. Челси имат равен брой точки с Арсенал (по 63), изостава с една от Тотнъм (64) и води с две на Манчестър Юнайтед (61).