Шампионът на Англия Манчестър Сити продължава с наказателната си акция във Висшата лига, като този път "гражданите" победиха с 3:1 гостуващия Борнемут. Още по-впечатляващото в успеха "небесносините" бе това, че голямата им звезда Серхио Агуеро не взе участие в двубоя, а друга такава - Давид Силва поигра последните 15 минути от срещата.

Двубоят започна с очакван натиск на "гражданите" и още в 16-ата минута те взеха преднина. Голмайстор бе Бернардо Силва, който се оказа на правилното място в точното време, вкарвайки отбита топка - 1:0.

След попадението Сити учудващо намали оборотите и "черешките" се добраха до няколко добри възможности, като една такава в 44-ата минута доведе до гол. Саймън Франсис центрира прекрасно, а Калъм Уилсън заби топката прекрасно с глава за 1:1.

Още с първия съдийски сигнал за втората част "гражданите" се втурнаха към вратата на съперника, търсейки попадение.

До такова се стигна в 57-ата минута, а негов автор бе Рахийм Стърлинг. Крилото отбеляза подобен на Бернардо Силва гол.

След втория гол Сити тотално пое контрол върху срещата и в 80-ата минута отказа тотално Борнемут, като Лирой Сане даде страхотен пас на Гюндоган, който оформи крайното 3:1.

С този успех "гражданите" остават непобедени след първите 14 кръга във Висшата лига, като в 12 от тях те взеха пълния актив от точки и вече са на върха с 38 пункта, като са на 5 пред втория Ливърпул. Борнемут от своя страна е девети с 20 точки.