Шампионът на Англия Манчестър Сити изнесе поредната футболна лекция във Висшата лига, след като спечели с лекота домакинството си на Брайтън от четвъртия кръг на първенството.

Момчетата на Пеп Гуардиола не оставиха никакъв шанс на съперника за крайното 4:0. Преднината бе дадена още във втората минута от Кевин де Бройне, който се възползва от страхотен пас на Давид Силва.

В края на полувремето по-добрата игра на "небесносините" бе удвоена от Агуеро, който пък се възползва от пас на Де Бройне. В началото на втората част отново Агуеро направи резултата класически, а в 79-ата минута Бернардо Силва оформи крайното 4:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

С успеха Сити излиза на първо място с 10 пункта, имайки 1 повече от втория Ливърпул, който по-късно днес гостува на Бърнли. Брайтън от своя страна е шестнадесети с 4 точки.

В друга среща от кръга, която се игра по същото време, Челси отново показа слабости в отбрана и дори с преднина от 2:0 срещу Шефилд Юнайтед не успя да грабне трите точки, завършвайки 2:2.

И двете попадения за "сините", които бяха домакин в двубоя, отбеляза Тами Ейбрахам (19', 43'). За "остриетата" пък точката донесоха Калъм Робинсън (46') и Курт Зума, който си отбеляза автогол в 89-ата минута.