Съндърланд записа първата си победа за сезона. В мач от 11 кръг на Висшата лига „черните котки“ се наложиха с 2:1 като гост на Борнемут, въпреки че завършиха мача с човек по-малко.

„Черешките“ откриха резултата в 11-ата минута, когато Дан Гослинг засече центриране на Адам Смит за третия си гол за сезона. След това Джуниор Станислас и Джошуа Кинг пропуснаха други възможности за Борнемут.

Изненадващо Съндърланд изравни в 33-ата минута чрез Виктор Аничебе. „Черните котки“ излязоха променени през втората част, но се оказаха с човек по-малко в 59-ата минута, когато Стивън Пиенаар получи втори жълт картон след фаул срещу Станислас.

Въпреки намаления си състав тимът на Дейвид Мойс продължи да пресира съперника и в 74-ата минута спечели дузпа. Аничебе беше фаулиран от Адам Смит в наказателното поле, а Джърмейн Дефоу беше точен от бялата точка.

Това беше 149-и гол за Дефоу във Висшата лига, с което той се изравни с Лес Фърдинанд на осмо място във вечната реализаторска ранглиста на английския елит.